SWEET & SALTY

...jako život...
Moučník Pro děti

Jogurtové muffiny s kokosem

Co máme píďalu, tak máme neustále v lednici nějaký jogurt, protože jí ho dávám téměř každý den. Teda když si ho nechá dát. Většinou kupuju osvědčenou značku, ale občas ji nemají a tak vyzkouším nový a někdy se stane, že jí nechutná. No a protože já jogurty moc nemusím a muž jí jenom ochucené, zůstane nám pak zbytek v lednici. Já pak vymýšlím, kam s ním, abych to nemusela vyhodit, protože to já dělám strašně nerada 🙂 A tak přišly na svět tyhle muffiny. Vím, že doba, kdy byly populární a pekl je každý a byly jich plné blogy, už je dávno pryč. Ale asi jste si všimli, že já na ty modní vlny zas tak moc nejsem 🙂

Co je potřeba na 12 kousků?
– 75 g hladké pšeničné mouky
– 75 g hladké celozrnné mouky
– 6 vrchovatých lžic strouhaného kokosu + na posypání
– 1 lžička kypřícího prášku (bez fosfátů)
– 1 lžička jedlé sody
– 60 g třtinového cukru
– 2 hrsti borůvek (kanadské se tolik nerozpečou)

– 2 vejce
– 250 g jogurtu
– 50 ml mléka
– 4 lžíce oleje

Na muffinech je nejsympatičtější rychlost přípravy. Zapněte troubu na 180°C a než se vám vyhřeje, těsto je hotové. V jedné míse smíchejte suché přísady a úplně nakonec k nim přidejte i borůvky, aby se obalily a neklesaly tolik na dno. Ve druhé míse promíchejte mokré přísady jenom tak, aby se spojily – není potřeba je nijak šlehat. Nakonec přilijte mokrou část těsta k suché a lehce promíchejte. Nemusíte to nijak přehánět. Jednak je pro muffiny lepší, když těsto není promíchané dokonale, druhak se vám nepodrtí borůvky. Pak lžící naplňte muffinové košíčky tak, aby byly téměř plné. Pokud máte silikonové, můžete rovnou, pokud z jiného materiálu, tak je nejdřív vyložte těmi papírovými. Povrch každého muffinu ještě posypejte kokosem a dejte na 25 – 30 minut péct.

Muffiny jsou díky jogurtu krásné vláčné a s přehledem vydrží v kondici i do druhého či třetího dne. Jen upozorňuji, že jsou poměrně málo sladké, takže pokud máte rádi sladší věci, tak klidně trochu cukru přidejte. Ovoce samozřejmě můžete nahradit jakýmkoli jiným.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.