SWEET & SALTY

Moučník

Blood orange meringue tartlet (Tartaletka s krémem z červených pomerančů)

Taky se vám stává, že někde něco vidíte nebo ochutnáte a říkáte si, že to musíte doma zkusit udělat? Já mám tohle poměrně často (i když před píďalou mnohem častěji 🙂 ), jenže když si to okamžitě nenapíšu, tak se mi to vykouří z hlavy a já pak doma kolikrát sedím a zoufale se snažím vzpomenout si, co že jsem to vlastně chtěla dělat. A úplně stejně jsem to takhle měla s citronovým krémem, který jsem si kdysi koupila v Marks&Spencer (pod názvem Lemon curd). Byl super, hrozně mi chutnal a přišlo mi, že to musí být děsně jednoduchý a taky o moc levnější ho udělat doma. No… tak je to už asi 4 roky 😀 , než jsem se k tomu konečně dopracovala a fakt je to tak easy peasy, že jsem odhodlaná si nadále vyrábět vlastní. A hlavně se dá skvěle experimentovat, protože na stejném principu uděláte krém z jakéhokoli citrusu (jen pro ty kyselé je třeba přidat na cukru). Třeba z červených pomerančů, ke kterým jsem se náhodou dostala. Krém můžete použít na palačinky, na toasty, do dortů, nebo ho jen tak dekadentně mlsat lžičkou. Já jsem jako první zkusila udělat s ním tartaletky a byla to trefa!

 

Co je potřeba na 4 tartaletky?
těsto pâte sucrée
– 100 g moučkového cukru
– 100 g povoleného másla
– 1 žloutek
– 250 g hladké mouky
– kůra z 1 pomeranče
– 1 lžíce šťávy z pomeranče nebo studené vody

krém blood orange curd (vyjde zhruba na 200 ml)
– šťáva z 11/2 pomeranče (cca 80 ml)
– 60 g třtinového cukru
– kůra z 1 pomeranče
– 2 žloutky
– 50 g povoleného másla

pusinka
– 3 bílky
– 75 g moučkového cukru

Na těsto utřete cukr s máslem. Až se spojí, zapracujte žloutek a lžíci šťávy nebo vody. Pak přisypte mouku a kůru z pomeranče a rukama vypracujte hladké těsto. Pokud se nechce spojit, přidejte ještě půl lžíce šťávy nebo vody (stačí opravdu maličko a těsto má hned lepší konzistenci, takže s tekutinou opatrně). Hotové těsto odložte odpočinout ve folii do lednice.

Na krém dejte do (ideálně silnostěnné) pánvičky všechny suroviny krom másla a na středním stupni míchejte, dokud nezačne houstnout. Zabere to zhruba 15 minut a je hotovo, když uprostřed projedete vařečkou a zůstane tam chvíli brázda. Nesnažte se to uspíšit silnějším stupněm sporáku, jen by se vám v tom ta vajíčka srazila. Přelijte směs do misky, ve které můžete šlehat, nechte schladnout tak, abyste ve směsi udrželi prst a pak zašlehejte povolené máslo.

Předehřejte troubu na 170°C. Těstem vymačkejte formičky, můžete ho i vyválet a přenést, ale já preferuji vtlačit ho do formiček rukama. Propíchejte vidličkou dno a pečte 12-15, dokud hezky nezrůžoví. Vyndejte a nechte vychladnout.

Bílky dejte spolu s cukrem do misky nad vodní lázeň a vyšlehejte tuhý sníh. Po vytažení metličky by měl držet špičku, ale pozor, ať ho nepřešleháte.

Do tartaletek rozdělte pomerančový krém a na něj naneste bílky a lžící nebo špachtličkou na nich udělejte vlnky. Opalte bílky flambovací pistolí, nebo dejte tartaletky na zhruba 3 minuty do trouby pod gril, aby povrch zhnědl. Pokud je dáte do trouby, tak je nezapomeňte hlídat, poměrně rychle se mohou spálit. Ihned podávejte, čekáním sníh zgumovatí a zvlhne. Dobrou chuť!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.