SWEET & SALTY

...jako život...
Moučník Snídaně

Hrnková skořicová bábovka s chia

Poslední dobou mě nějak stíhá smůla. Nejdřív se mi podařilo rozbít můj zbrusu nový počítač (blbá blbá blbá!!) a před týdnem mě zase stihnul tak brutus žlučníkový záchvat, že jsem skončila na pohotovosti. Zase jsem se ale projela sanitkou a to se počítá, i když teda pánové moc příjemní nebyli. No ale teď mě čeká kudla, pod kterou mi tu mrchu zlobivou mají vyndat a spolu s tím i následná žlučníková dieta, která teda (aspoň podle internetu) není zrovna žádný terno. Měla bych ji držet i před zákrokem, ale znáte to, když se člověku udělá líp, tak mu dost otrne a má pocit, že je to vlastně v pohodě. Beru to jako testování, co zvládnu a co ne 😀 Jednou ze zásad diety je omezit tuky a nemíchat je s cukry a taky nejíst žádná semínka a ořechy a koření a nepít kafe. Už tahle kombinace zákazů ve mě vzbuzuje hrůzu, tak jsem se rozhodla jí čelit bábovkou (inspirovala mě Ma Jolie Cuisine) – s olejem, skořicí, pekany a chia semínky. Já se položit nenechám! Ale dobře, jsem ochotná zapít to kakaem 🙂

Co je potřeba?
– 4 vejce
– 1 hrnek (= 250 ml) třtinového cukru
– 1 lžička vanilkové pasty nebo 1 vanilkový cukr
– 1 hrnek polohrubé mouky
– 1 hrnek špaldové hladké mouky
– 1 lžíce chia semínek
– 2 vrchovaté lžičky skořice
– 1 lžička kypřícího prášku bez fosfátů
– 1/2 hrnku oleje (ne olivového)
– 1/2 hrnku mléka
– hrst nasekaných ořechů (já dala pekany)
– špetka soli
– 1 lžíce holandského kakaa
– máslo a hrubá mouka na vysypání formy (nepovinné, pokud máte nepřilnavou)

Troubu dejte hřát na 180°C a vymažte a vysypte si formu na bábovku, pokud máte takovou, která to potřebuje. Ve větší míse vyšlehejte 1 vejce a 3 žloutky spolu s cukrem a vanilkou do světlé pěny. V jiné misce smíchejte obě mouky, chia semínka, skořici a kypřící prášek a poté všechno vmíchejte do žloutků.  Pak vmíchejte i olej a mléko, až budete mít hladké, ale tužší těsto.

V další míse vyšlehejte zbylé 3 bílky se špetkou soli do tuhého sněhu, který po vytažení metliček drží špičky. Po třetinách přimíchejte sníh do těsta – opatrně a pomalu stěrkou překládejte zespoda nahoru, aby sníh co nejméně spadl. Na závěr přidejte i nasekané ořechy.

Zhruba třetinu těsta odeberte stranou (třeba do mísy po sněhu) a dobře promíchejte s kakaem. Do formy vlijte polovinu světlého těsta, na něj nalijte všechno kakaové a navrch pak rozprostřete druhou polovinu světlého těsta – tak budete mít krásné mramorování. Pečte zhruba hodinu (testujte špejlí), nechte vychladnout a dobrou chuť!

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.